გაცნობებთ, რომ ჩეხეთის მთავრობა საქართველოს მოქალაქეებს სთავაზობს 7 სტიპენდიას 2018/2019 აკადემიური სასწავლო წლისთვის, რომელთაგან 2 განკუთვნილია სტუდენტებისთვის აფხაზეთიდან. გამოყოფილი სტიპენდიებიდან 4 გაიცემა ჩეხურენოვანი პროგრამისთვის ბაკალავრიატის და მაგისტრატურის საფეხურებზე, ხოლო 3-ინგლისურენოვან პროგრამისთვის მაგისტრატურისა და დოქტურანტურის საფეხურებზე.
ჩეხურენოვანი პროგრამისთვის რეკომენდირებული სპეციალობებია: მედიცინა (სასურველია ონკოლოგია), ტექნიკური მეცნიერებები, ინჟინერია, ეკონომიკა, ჰიდროგეოლოგია, მეტეოროლოგია, საინჟინრო გეოლოგია, ქიმია, ხოლო ინგლისურენოვანი პროგრამისთვის - ეკონომიკა, სოფლის მეურნეობა, ინფორმატიკა, გარემოს დაცვის მეცნიერებები და ელექტროინჟინერია.
დამატებითი ინფორმაცია სტიპენდიაზე განაცხადის გაკეთების პროცედურების შესახებ მოცემულია ვებ-გვერდზე www.mzv.cz/tbilisi

We would like to inform you that the Czech government offers 7 scholarships to the citizens of Georgia for 2018/2019 academic year, 2 of which are designed for students from Abkhazia. 4 out of scholarships will be awarded to the Bachelor's and Master's degrees in the Czech language program, and for the 3 English language programs in Master's and Doctoral degrees.
The recommended specialties for the Czech language program are: medicine (preferably oncology), technical sciences, engineering, economics, hydrogeology, meteorology, engineering geology, chemistry, and for the English language program - economics, agriculture, informatics, environmental protection sciences and electro-engineering.
More information on the procedures for making application on scholarship is given on the web-site: www.mzv.cz/tbilisi