საქართველოს განათლებისა და მეცნიერების სამინსტროსა და სავაჭრო სამრეწველო პალატას შორის თანამშრომლობით, მასწავლებელთა პროფესიული განვითარების ეროვნულ ცენტრში მეწარმეობაში ტრენერთა ტრენინგი დასრულდა. ტრენერთა ტრენინგს მოწვეული უცხოელი ექსპერტები ატარებდნენ გერმანიიდან. სატრენინგო მასალა შემუშავებულია ბავარიის სავაჭრო სამრეწველო პალატის მიერ და ის წარმატებით დაინერგა უკვე სხვადასხვა ქვეყანაში.
მეწარმეობის უნარების განვითარება პროფესიული განათლების ერთ-ერთი მნიშვნელოვანი კომპონენტია. მან ხელი უნდა შეუწყოს სტუდენტებს როგორც შორმის ბაზარზე საკუთარი ადგილის დამკვიდრებაში, ასევე საკუთარი ბიზნესის წამოწყებასა და წარმოებაში. შესაბამისად, საერთაშორისო სტანდარტებით ტრენერთა მომზადებას განსაკუთრებული მნიშვნელობა აქვს მომავალი წარმატებისათვის.
მონაწილეებს, რომელთაც წარმატებით გაიარეს აღნიშნული ტრენინგი, საერთაშორისო სერტიფიკატები გადაეცათ. მეწარმეობის ტრენინგების ჩატარებას ორგანიზება გაუწია განათლების სამინსტროს პროფესიული განათლების განვითარების დეპარტამენტმა.

In cooperation between the Ministry of Education and Science of Georgia and the Chamber of Commerce and Industry, trainings of trainers in entrepreneurship in the National Center for Teacher Professional Development have been completed. The training of trainers was held by invited foreign experts from Germany. Training materials have been developed by the Chamber of Commerce of Bavaria and they were successfully implemented in different countries.
Development of entrepreneurship skills is one of the key components of vocational education. It should help students in establishing their place at Labor Market, as well as in initiating and managing their business. Accordingly, training of trainers according to international standards is of particular importance for future success.
Participants who successfully passed the training were awarded international certificates. Entrepreneurship training was organized by Vocational Education Development Department of the Ministry of Education.