ქალაქ მარნეულში საქართველოს მთავრობის, ბულგარეთის საელჩოსა და ევროკავშირის მხარდაჭერით, “საერთაშორისო საგანმანათლებლო ცენტრის” მიერ ქართულენოვანი კერძო სკოლა „მომავალი“ და საბავშვო ბაღი დაფუძნდა. განათლების, მეცნიერების, კულტურისა და სპორტის მინისტრმა, მიხეილ ბატიაშვილმა, ახალი სკოლა მოინახულა და პედაგოგებს, მოსწავლეებს და მშობლებს ესაუბრა.
ბატიაშვილის თქმით, მნიშვნელოვანია, რომ სკოლაში სწავლა ქართულ ენაზე მიმდინარეობს და სწავლებაში ახალგაზრდა პედაგოგები არიან ჩართული. მან მადლობა გადაუხადა დონორებს და კერძო სექტორის წარმომადგენლებს ამდენად წარმატებული პროექტის მხარდაჭერისთვის. „მარნეულის მულტიეთნიკურ გარემოში ქართულენოვანი განათლების კერას სახელმწიფო მნიშვნელობა აქვს“ - აღნიშნა მინისტრმა.
სკოლაში სწავლების სამივე საფეხურისთვის თანამედროვე მაღალი აკადემიური სტანდარტის სასწავლო-სააღმზრდელო გარემოა შექმნილი. სკოლა დაკომპლექტებულია ადგილობრივი და დედაქალაქიდან მოწვეული ახალგაზრდა და გამოცდილი პედაგოგებით. ამ ეტაპზე სკოლას 150-მდე მოსწავლე ჰყავს, რომელთა ძირითადი ნაწილი ეთნიკური აზერბაიჯანელია.

With the support of the Government of Georgia, the Embassy of Bulgaria and the European Union, Georgian-langiage private school – Momavali and a kindergarden was established.
According to Miniser Batiashvili, it is important that the school is teaches Georgian and young teachers are involved in educational process. He thanked the donors and the private sector for supporting the successful project. "In the multiethnic environment of Marneuli, Georgian language education has a state significance," said the Minister.
The school is staffed by young and experienced teachers. At this stage, the school has about 150 students, the main part of which is ethnic Azerbaijan.